Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB destekleri hakkında

IIFF2023 İstanbul Mobilya Fuarımız Ticaret Bakanlığınca 2023 yılında destek kapsamına alınan sektörel nitelikli yurtiçi fuarlar kapsamına alınmıştır. Fuarımız artık uluslararası fuarlar kapsamındadır.

IIFF 2023 fuar destekleri hakkında gerekli bilgiler:

Katılımcılarımızdan  KOSGEB Desteği alacak olan firmalarımızın yeni mevzuata göre fuardan önce KOSGEB İşletme Geliştirme Destek Programı'na kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Bunun için bağlı bulunduğunuz KOSGEB şubesi ile  fuardan önce iletişime geçmenizi rica ederiz.
 
Fuar öncesinde sadece bu işlem yapılacaktır. Fuardan sonra  fuar organizatörü firma gerekli fuar raporlarını resmi makamlara teslim ettikten sonra KOSGEB veri tabanına ilgili fuar işlenecek ve ardından katılımcı firma teşvik işlemlerine başlayabilecektir.

Katılımcılarımız  hem KOSGEB hem de Ticaret Bakanlığı desteğine aynı fuar için başvuramamaktadır.
 
Bu teşviklerden birini tercih etmek durumundadır.

T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından 2023 Yılında Destek Kapsamına Alınan Sektörel Nitelikli Yurt İçi Fuarlar arasında IIFF  2023- uluslararası İstanbul Mobilya  Fuarı açıklanmıştır. Buna göre ekteki şartları oluşturan tüm yerli katılımcımız yer kirası ve stand masrafları için ödenen fatura tutarının % 50’si destek kapsamında katılımcıya ödenir. Ve bu tutar 2023 yılı için 144.000 TL olarak belirlenmiştir.

Katılımcı firmalarımızın Ticaret Bakanlığı destek başvuruları DYS sistemi üzerinden kabul edilmektedir. DYS sistemi ile ilgili detaylı bilgi ve başvuru için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

DYS Bilgi  

Fuar Destek Usul ve Esasları  sayfasında Sektörel Nitelikli Uluslararası Yurt içi Fuarların Desteklenmesine İlişkin 2014-4 Sayılı Karar'ın Uygulama Usul ve Esasları inceleyebilirsiniz.