Fuar Hakkında - İstanbul Mobilya Fuarı

 

IIFF2025 İstanbul Uluslararası Mobilya Fuarı Hakkında

IIFF2025 İstanbul Uluslararası Mobilya Fuarı, mobilya sektöründe yer alan tüm ürün gruplarını bir araya toplayan, Türk Mobilyasını dünya ile buluşturan, 2 fuar alanında aynı anda organize edilip, katılımcılarına 150 den fazla ülkeden gelen profesyonellerle iş bağlantısı kurma fırsatı sunan sektörün en büyük buluşmasıdır.

IIFF2025 İstanbul Uluslararası Mobilya Fuarı Bilgileri:

Tarih: 21-25 Ocak 2025
Konum: Istanbul - Türkiye
Yer: Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi - İstanbul Fuar Merkezi (IFM)


DAHA FAZLASINI KEŞFEDİN>> IIFF 2025'İ NEDEN ZİYARET ETMELİSİNİZ?

Türkiye’de Mobilya Sektörü

Üretiminin neredeyse yarısını ihraç eden mobilya sektörü, bu özelliği ile Türkiye’de ender bir başarı örneğidir. Nitekim 2001’de 250 milyon dolar olan ihracatımız 2022 ve 2023’te 5 milyar doların üzerine çıkmıştır. 20 katı aşan ihracat artışı ile mobilya sektörü bu süreçte diğer sektörlerden ayrışan bir performans göstermiştir. Dünya mobilya pazarından aldığımız pay bu dönemde binde 3’ten yüzde 1,8’e ulaşmış, Dünya ihracat sıralamasında oldukça gerilerde bulunan ülkemiz 2023’te 7. sıraya tırmanmıştır. 

Türk Mobilya Dünyası İçin Güçlü Birliktelik

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve MOS Fuarcılık A.Ş. iş birliği ve Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) desteği ile kıtaları kesiştiren İstanbul’da Avrupa’nın en büyük mobilya fuarına imza atıyoruz.