Fuar Hakkında - İstanbul Mobilya Fuarı


Türkiye’nin en büyük mobilya fuarı olan İSTMOB-İstanbul Mobilya Fuarı, Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından,  22 - 27 Ocak 2019 tarihleri arasında, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. 6 gün boyunca yerli ve yabancı birçok ziyaretçiyi ağırlayacak olan İSTMOB, yaklaşık 200 ülkeye ihracat yapan Türk mobilya sektörünün en güzel örneklerini gözler önüne serecek. Fuar ile eş zamanlı olarak otel, restoran, hastane ve ikram endüstrisi iş kontratları özel bölümüne de fuar da yer verilecektir.

10 salon, 90.000 m²’lik alanda gerçekleşecek İSTMOB- İstanbul Mobilya Fuarı, "Türk Mobilyası" akımını yansıtan en özgün ürünleri görmek ve ülkelerinde satmak üzere 100'ü aşkın ülkeden gelen mobilya profesyonelleri ile satın alma yöneticileri için büyük önem taşıyor. Tasarımı ve kalitesiyle farklı coğrafyalarda yoğun ilgi gören, işlevselliğiyle öne çıkan, özgün tasarım fikirleriyle hayat bulan mobilyaların sergilendiği İSTMOB- İstanbul Mobilya Fuarı, Türk ve dünya mobilya sektörünün en büyük buluşma merkezi durumunda. Özgün çizgisiyle global ölçekte konumunu güçlendiren "Türk Mobilyası"nın sergilendiği fuar, tasarım zirvesine dönüşüyor, "Türk Mobilyası"nın yakın coğrafya başta olmak üzere tüm dünyanın gözdesi olması nedeniyle ziyaretçi akınına uğruyor.

İSTMOB- İstanbul Mobilya Fuarı, her yıl mobilya sektörünü farklı bir konseptte buluşturarak, katılımcılarına yepyeni ayrıcalıklar sunuyor. Öte yandan birçok dünya ülkesinde mobilya firmalarının konsept bütünlüğü olmadan yaptıkları satışlar, ithalat yapan markaları lojistik anlamında zora sokarken, Türk firmalarının tek bir marka altında yemek odası, yatak odası, oturma odası vb. konsept bütünlüğünün var olması, tek bir konteynırda bir mağaza dolusu ürün sevk edilmesine olanak sağlıyor. Bu da ithalat yapan firmaların maliyetlerinin düşük olmasına neden oluyor. Bu anlamda İSTMOB- İstanbul Mobilya Fuarı Türk Mobilya stilini ve konsept bütünlüğünü tanıtma açısından çok önemli bir fırsat niteliğinde.